wz
webzdarma.cz

Servis

Občerstvení v areálu Pevnosti Dobrošov: Po dobu rekonstrukce nebude možné využívat kiosku v areálu pevnosti. V pokladně pevnosti si budou moci návštěvníci zakoupit v omezeném množství nealkoholické nápoje a balené potraviny.

Publikace: V pokladně pevnosti lze zakoupit sortiment publikací zabývající se fortifikační tématikou, výběr videokazet, pohlednic a suvenýrů.

Prohlídka: Pevností provádí návštěvníky kvalifikovaní průvodci. Prohlídky jsou organizovány dle rozvrhu uvedeného v otevírací době. Nejdelší čekací doba je 1,5 hod. Maximální počet osob ve skupině je 55. Minimální počet návštěvníků pro komentovanou prohlídku je 5 osob. Běžná prohlídka trvá 1 hod. 15 min. Pro zahraniční návštěvníky jsou v pokladně pevnosti připraveny k zapůjčení průvodcovské texty v jazycích: angličtina, němčina, francouzština, polština, holandština, švédština, dánština, maďarština, ruština a japonštině. Průvodcovské služby v cizím jazyce se zajišťují na zvláštní objednávku a za příplatek.

WC: V provozní budově jsou k dispozici zdarma pánské i dámské WC. Z vodovodních kohoutků teče pitná voda.

Cyklisté: Pro cyklisty jsou instalovány odstavné stojany v krytém a uzamykatelném přístřešku. V pokladně pevnosti lze domluvit hlídání kol na dobu prohlídky. Doporučujeme však mít vlastní zamykání kol. Správa pevnosti v rámci možností poskytne pomoc cyklistům při drobných defektech.

Motoristé: Pro motoristy je k dispozici prostorné parkoviště 200 m vzdálené od vstupního areálu pevnosti. Ve zvláštním případě lze dojednat se správou pevnosti individuální hlídání auta za poplatek.

Teplota v podzemí: Nedostatečně oblečení návštěvníci (v podzemí tvrze je 6oC) mají možnost, v omezeném počtu, si zapůjčit teplý oděv v pokladně pevnosti.

Úschovna: Turistické batohy či těžká zavazadla lze po dobu prohlídky dát do úschovy do vyhrazené místnosti v provozní budově pevnosti.

WIFI Zone: Areál pevnosti je pokryt WIFI sítí určenou pro návštěvníky.

Ubytování a stravování: V blízkém okolí pevnosti jsou možnosti ubytování v turistických kategoriích: Jiráskova chata, Dobrošov 71, 547 01 Náchod; Tel.: (+420) 602 451 421 (Ing. Vladimír Štěpánek) E-mail: jiraskovachata@email.cz

Webová stránka: http://www.volny.cz/kctnachod/dobrosov.htm

Penzion a restaurace Krásné časy, Dobrošov 16, 547 01 Náchod Tel.: (+420) 777 320 570, E-mail: krasnecasy@seznam.cz Webová stránka: www.penzion-krasnecasy.cz

Hotel U Beránka Náchod, Masarykovo náměstí 74, 547 01 Náchod

Tel.: (+420) 735 165 949, E-mail: rezervace@hotel-beranek.cz Webová stránka: www.hotel-beranek.com

Oficiální stránky národní kulturní památky