wz

Akce 2017

Vážení návštěvníci,

v roce 2017 si připomeneme již 80. výročí od zahájení stavby opevnění na Náchodsku a zároveň začátek stavby Pevnosti Dobrošov. Vzhledem k případným rekonstrukčním pracím, bude program vzpomínkových oslav spíše komornější. Přesto doufáme, že si z nabídky vyberete. Prozatím pro Vás připravujeme:

26. srpna (od 17:30 do 20: 00)Loučení s prázdninami netradičními prohlídkami: V setmělém podzemí na vás bude čekat řada nevšedních zážitků, zvuků a jiných překvapení. Cestou můžete hledat ztracené klíče, kterými můžete otevřít truhlu s pokladem. Vhodné pro děti od 6 let. Doprovod rodičů nutný! Vezměte si s sebou svítilny. Není nutná rezervace, prohlídky budou bez průvodce. Jednotné vstupné 40 Kč. 

9. září - Připomenutí zahájení stavby pevnosti a křest nové publikace o majoru Jaroslavu Purkytovi: akce, která je pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřího Štěpána, Ph.D., bude zahájena v 10 hodin. Po slavnostním zahájení proběhne křest nové knihy, po němž nastoupí jednotka v dobových uniformách k uctění památky všech, kteří opevnění stavěli a chtěli ho bránit. V 11 a 12 hod. přednáška ve vstupní expozici o životě a díle Jaroslava Purkyta. Ve 13 hod. komentovaná prohlídka pevnostní linie z Dobrošova do Bělovse u Náchoda s přiblížením působení mjr. Purkyta v této oblasti během zářijové mobilizace roku 1938. Během celého dne vojenské polní ležení v areálu pevnosti. Od 11 do 16 hod. bude mimořádně zpřístupněn i srub Jeřáb.

Jednotné vstupné 40 Kč za osobu. 

Část výtěžku z akce půjde na podporu Hospicu Anežky České v Červeném Kostelci.

letak_zari

23. září (19 – 20:30 hod)2. ročník Světla nad bunkry: Pevnost Dobrošov se letos poprvé zapojí do tohoto zajímavého projektu, který proběhne v den výročí vyhlášení zářijové mobilizace roku 1938. V 19 hod. bude možné sestoupit s průvodcem do podzemí pevnosti a po hodinové prohlídce si vychutnat světly nasvícené objekty dobrošovské pevnosti (od 20 do 20:10 hod.) za doprovodu hudby. Nasvícení proběhne pouze za pěkného počasí! Kromě Pevnosti Dobrošov budou nasvíceny také další objekty náchodské pevnostní linie. Vezměte si s sebou vlastní baterky a pomozte nám bunkry nasvítit! Vstupné dobrovolné.
Bližší informace na: http://www.svetlanadbunkry.cz/www/index.html

be7907a46bd2929e15ad3c8613ecdcbb

28. září (10 – 17 hod.)Na svatého Václava do pevnosti skoro zadara! Tento den mimořádně snížené vstupné – děti, studenti a senioři zdarma; dospělí 40 Kč. Pro děti střelba ze vzduchovek, hod granátem. Ve výstavní expozici budou vystaveny různé militárie z druhé světové války. A bude toho víc. Komentované prohlídky budou odcházet každou celou hodinu; poslední v 16 hod.! Přijďte na tuto akci, kterou ukončíme poslední sezónu před rozsáhlou rekonstrukcí! 

 

 

 

Oficiální stránky národní kulturní památky