wz
webzdarma.cz

Akce 2017

Vážení návštěvníci,

v roce 2017 si připomeneme již 80. výročí od zahájení stavby opevnění na Náchodsku a zároveň začátek stavby Pevnosti Dobrošov. Vzhledem k případným rekonstrukčním pracím, bude program vzpomínkových oslav spíše komornější. Přesto doufáme, že si z nabídky vyberete. Prozatím pro Vás připravujeme:

17. dubnaZtracená velikonoční vajíčka: na Velikonoční pondělí nám v podzemí vojáci poschovávali velikonoční vajíčka a velitel pevnosti tak zve všechny děti na zcela mimořádné hledání. V tajuplných podzemních chodbách budou schovány velikonoční dobroty a jiná překvapení. Pokud se děti bojí samy, mohou s hledáním pomoci i rodiče a prarodiče. Akce je zahrnuta do běžného vstupného na pevnost a je vhodná pro děti do 12 let.

20. května (sobota, od 17:00 do 20:00; prohlídky v 17, 18 a 19 hod.) – Muzejní noc na Pevnosti Dobrošov: povídání o stavbě tvrze, dělnících, kteří ji stavěli a netopýrech, kteří ji obývají – to jsou je některá témata prohlídek na naši pevnosti, které Vám sdělíme během muzejní noci. Jednotné vstupné 40 Kč.

15. a 16. července2. ročník dřevořezbářského sympozia „Dobrošovské dřevobraní“ : umělečtí řezbáři během dvou dnů vytvoří ze dřeva krásná umělecká díla, která budete moci obdivovat v areálu pevnosti. Přijďte a buďte svědky toho, jak se dřevo mění v umělecké dílo!

19. srpna3. ročník Se starostou do pevnosti: celodenní akce ve spolupráci s Regionálním muzeem v Náchodě, městem Náchod a obcí Česká Čermná nabídne prohlídku pevnosti, ale také novou stezku okolo pevnosti s dřevěnými sochami a příběhy se k nim vážící. Průvodcem se stane náchodský starosta Jan Birke a starostka Eva Smažíková. Týž den od 19 hod. proběhne Evropská noc pro netopýry pod vedením Mgr. Josefa Hotového z Muzea Východních Čech v Hradci Králové spojená s odchytem netopýrů.

9. září - Připomenutí zahájení stavby pevnosti a křest nové publikace o majoru Jaroslavu Purkytovi: po slavnostním zahájení v 10 hodin proběhne křest nové knihy o Jaroslavu Purkytovi, načež nastoupí jednotka v dobových uniformách k uctění jeho památky. V 11 a 12 hod. přednáška ve vstupní expozici o životě a osobě Jaroslava Purkyta. Ve 13 hod. komentovaná prohlídka pevnostní linie z Dobrošova do Bělovse u Náchoda s přiblížením působení mjr. Purkyta v této oblasti během zářijové mobilizace roku 1938. Detailnější program bude postupně doplněn. 

28. záříNa svatého Václava do pevnosti skoro zadara! Tento den mimořádně snížené vstupné – děti, studenti a senioři zdarma; dospělí 40 Kč.

 

 

Oficiální stránky národní kulturní památky