wz

Akce 2017

Vážení návštěvníci,

v roce 2017 si připomeneme již 80. výročí od zahájení stavby opevnění na Náchodsku a zároveň začátek stavby Pevnosti Dobrošov. Vzhledem k případným rekonstrukčním pracím, bude program vzpomínkových oslav spíše komornější. Přesto doufáme, že si z nabídky vyberete. Prozatím pro Vás připravujeme:

23. září (19 – 20:30 hod)2. ročník Světla nad bunkry: Pevnost Dobrošov se letos poprvé zapojí do tohoto zajímavého projektu, který proběhne v den výročí vyhlášení zářijové mobilizace roku 1938. V 19 hod. bude možné sestoupit s průvodcem do podzemí pevnosti a po hodinové prohlídce si vychutnat světly nasvícené objekty dobrošovské pevnosti (od 20 do 20:05 hod.).  Nasvícení proběhne pouze za pěkného počasí! Kromě Pevnosti Dobrošov budou nasvíceny také další objekty náchodské pevnostní linie. Vezměte si s sebou vlastní baterky a pomozte nám bunkry nasvítit! Vstupné dobrovolné.

Bližší informace na: http://www.svetlanadbunkry.cz/www/index.html

letacek

28. září (10 – 17 hod.)Na svatého Václava do pevnosti skoro zadara! Tento den mimořádně snížené vstupné – děti, studenti a senioři zdarma; dospělí 40 Kč. Pro děti střelba ze vzduchovek, hod granátem. Ve výstavní expozici budou vystaveny různé militárie z druhé světové války. A bude toho víc. Komentované prohlídky budou odcházet každou celou hodinu; poslední v 16 hod.! Přijďte na tuto akci, kterou ukončíme poslední sezónu před rozsáhlou rekonstrukcí! 

svvaclav

 

 

Oficiální stránky národní kulturní památky